مواظب مژه های خود باشید

مواظب مژه های خود باشید

داشتن مژه های پر پشت و بلند برای هر خانمی لذت بخش است و جزیی از زیبایی چهره محسوب میشود.

برای داشتن مژه هایی زیبا دانستن چند نکته مهم است که در این مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد:

مژه ها را تمیز کنید:

اگر میخواهید مژه های بلند داشته باشید مراقب باشید هیچ ناخالصی و آلودگی روی مژه های شما باقی نماند . در پایان روز تمام نواحی چشم بخصوص مژه ها را خوب تمیز کنید , اگر از ریمل های ضد آب استفاده میکنید حواستان باشد تا مواد ریمل روی مژه ها باقی نماند زیرا موجب شکستگی و ذیختن مژه خواهد شد.

 

مژه ها را شانه کنید:

شاید به نظر عجیب باشد اما همانطور که به نظافت موها و دندان ها توجه میکنید باید به مژه ها هم دقت کنید. میتوانید از برس و شانه مخصوص مژه استفاده کنید با این کار مژه هایی که عمر آنها تمام شده جدا خواهد شد . این کار را قبل از استفاده از ریمل انجام بدهید.

 

مواد غذایی سالم بخورید:

رژیم غذایی و شیوه زندگی سالم یکی از عوامل رشد مژه ها است بنابراین به تغذیه خود توجه کنید.

 

مژه مصنوعی عامل خطر:

استفاده از مژه های مصنوعی امروزه در بین خانمها ترویج پیدا کرده است اما باید بدانید این مژه ها بدلیل استفاده از انواع چسب های شیمیایی باعث صدمه زدن به چشم و مژه ها خواهد شد.

ضمنا در هنگام جدا کردن این مژه ها ممکن است مژه های خودتان نیز دچار آسیب شدید شوند. ضمنا ریمل های ضد آب به راحتی با آب شسته نمیشوند , پس دقت کنید با شوینده های مخصوص و پاک کننده آرایش چشم تمام مواد را بخوبی از روی مژه ها پاک کنید.

 

فراموش نکنید استفاده از هر نوع مواد دارویی برای تقویت رشد مژه باید با تجویز پزشک باشد و ضمنا بهتر است در مصرف ریمل ها و مواد آرایشی بخصوص برای چشم نهایت دقت را داشته باشید تا چشمانی سالم و زیبا داشته باشید.

 

 

 

مجله زیبایی

منبع: زنان و سلامتی
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *