درمان خشکی پوست صورت با این ترفندها

درمان خشکی پوست صورت با این ترفندها

پوست خشک علاوه بر ایجاد سوزش و خارش باعث پیری زودرس و نیز بروز چین و چروک های زیاد در پوست خواهد شد , بنابراین درمان خشکی پوست یکی از کارهایی است که باید به آن توجه شود.

پاک کننده مناسب:

اگر شما هم فکر میکنید که بخاطر داشتن پوست خشک نباید از پاک کننده استفاده کنید بهتر است بدانید که پوست خشک هم مانند هر پوست دیگر نیاز دارد که آلودگی های روزمره و سطحی آن را از بین ببرید پس باید پاک کننده مناسب پوست خود را پیدا کنید و از آن بطور مرتب و روزانه استفاده کنید.

از پاک کننده های حاوی صابون که باعث خشکی بیشتر پوست میشود ورهیز کنید و به دنبال لوسیون ها و مواد حاوی ترکیبات آرمبخش مانند آلوئه ورا باشید.

از آب گرم زیاد استفاده نکنید زیرا باعث خشکی بیشتر پوست میشود , همچنین استفاده از حوله برای خشک کردن پوست نیز توصیه نمیشود زیرا چربی طبیعی پوست را کم میکند.

از سر تا پا مرطوب کننده:

یک برنامه منظم برای مرطوی کننده داشته باشید , یک سرم مرطوب کننده حاوی ویتامین های آنتی اکسیدان به رژیم مراقبت پوستی خود اضافه کنید .

در طول روز از یک لوسیون با SPF مناسب استفاده کنید و کرم شب را فراموش نکنید. بلافاصله بعد از حمام لوسیون خود را استفاده کنید .

آبرسانی کنید:

در زمستان بدلیل خشکی هوا خشکی پوست شدیدتر میشود بنابراین باید آبرسانی به پوست جدی تر باشد.

برای آبرسانی به پوست میتوانید محیط زندگی خود را با یک دستگاه بخور مرطوب نگه دارید , اگر دستگاه بخور ندارید میتوانید از یک ظرف آب برای این منظور استفاده کنید.

 

اسکراب را فراموش نکنید:

لایه برداری میتواند رطوبت پوست شما را حفظ کند. این کار باعث حذف سلول های مرده پوست از سطح پوست شود و سلول های سالم به سطح پوست نزدیکتر شود.ضمنا لایه برداری باعث میشود تا سرم ها و مرطوب کننده ها سریع تر و موثرتر جذب شود.

 

هیدراته از داخل:

این نکته بسیار مهم است که باید با نوشیدن آب فراوان آبرسانی به پوست خود را انجام بدهید.

تا جایی که میتوانید آب بخورید .

 

هنگام انتخاب محصولات مراقبت از پوست برای پوست خشک از مواد حاوی آلوئه ورا و سویا , بلغور جو دوسر استفاده کنید.

 

 

مجله زیبایی

منبع: اختصاصی عروس پیج

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *